W dniu 24.08.2016 w Szczecinie doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy klubami Pogoń Szczecin i Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Umowy parafowali prezesi klubów Dariusz Adamczuk i Adrian Żoła. Podpisana umowa unormowała trwającą od wielu lat współpracę pomiędzy tymi klubami. Dzięki niej w ciągu ostatnich 6 lat do klubu z Szczecina trafiło aż 7 wychowanków klubu z Rewala. Większość z nich gra w swoich rocznikowych drużynach i stanowi o ich sile. Kilku z nich było już powoływanych na zgrupowania Reprezentacji Polski. Obecnie Akademia Piłkarska Pogoni Szczecin to jedna z najlepszych szkół piłkarskiego rzemiosła w naszym kraju, do której trafiają młodzi, utalentowani, wyselekcjonowani zawodnicy z całej Polski. Tym bardziej należą się słowa uznania dla trenerów pracujących w klubie z Rewala, że potrafią odnaleźć i wykształcić piłkarsko takich zawodników. Dzięki trwającej umowie, która teraz nabrała realnych kształtów, uzdolnieni zawodnicy mogą rywalizować z najlepszymi w kraju i dalej harmonijnie rozwijać swoje piłkarskie umiejętności.

pogon_wyb_logoPodpisana umowa przynosi także kilka nowych korzyści dla Wybrzeża Rewalskiego. Przede wszystkim możliwość korzystania z modelu szkoleniowego Pogoni, materiałów szkoleniowych, bazy „Pro Trein-Up”, udziału trenerów w warsztatach szkoleniowych, konsultacji medycznych, wspólnych wyjazdów na zgrupowania i turnieje zawodników obu klubów. W umowie zamieszczono jeszcze kilka innych pozycji, które mogą jeszcze podnieść poziom szkolenia w klubie z Rewala. Unormowano zasady transferów pomiędzy klubami oraz tak zwanych transferów zewnętrznych.

Mamy nadzieję, że podpisana umowa stanie się kolejnym impulsem w rozwoju. Przedmiotowe porozumienie jest częścią projekty „Pogoń to Wy” a więc od tej chwili zawodnicy z Rewala mogą o sobie mówić – POGOŃ TO MY !!!