26 września minął termin rejestracji kandydatów na najwyższy urząd w Gminie Rewal.
Do wyścigu stanęły cztery osoby, oto one:

1. BRZEZIŃSKA Wioletta Maria, lat 55, zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA REWALA, mieszkanka Rewala.

2. OŚWIĘCIMSKI Konstanty Tomasz, lat 54, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM – GMINA REWAL, mieszkaniec Niechorza.

3. ROGOWSKI Artur Bogumił, lat 43, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBYWATELSKI GMINY REWAL, mieszkaniec Rewala

4. SALAMON Marzena, lat 47, zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA REWAL NA PLUS, mieszkanka Pobierowa.

Już za nieco ponad trzy tygodnie dowiemy, którzy z powyższej czwórki przejdą do drugiej tury, planowanej na 4 listopada.
A może obędzie się bez drugiej tury?
Jeśli macie opinie na ten temat prosimy podzielić się nimi.

14 Komentarze

 1. Ja i moja rodzina będziemy głosować na Marzenę Salamon super kobieta i pomaga ludziom , a Kostek to chyba ciągle szuka pracy . Koledzy go zostawili na boczny tor. Może Robert załatwi mu pracę w hotelu Gołębiewski tam podobno potrzebują w budowlance, ale czy polityk się nada.

 2. Ludzie przecież Oświęcimski to się równa Skraburski to są kolesie i wszyscy wiedzą że Tomasz zawsze słuchał się Roberta. Nic dobrego nas nie czeka za rządów Oświęcimskiego wyprzedaż ostatnich działek i plajta. Mam dosyć płacenia najwyższych podatków. A wiemy już że niektórzy za rządów Roberta nie płacili podatków wcale mam nadzieję że dowiemy się kto był w układzie. Jestem poważnie wkurzony że do tej pory byłem frajerem i płaciłem wszystkie opłaty rzetelnie.

 3. Po obejrzeniu wywiadów dla mediów Pani Marzeny i Pana Tomka bardziej skłaniam się by zagłosować mieszkankę Pobierowa jak ktoś ma ochotę to niech poświeci parę minut i obejrzy .W wyszukiwarce wpisać goście radia zet i onetu „imię nazwisko”

 4. To nie jest konkurs piękności i wolałbym wcześniej znać odpowiedzi na kilka pytań. Jakie pomysły kandydat na Wójta ma odnośnie: 1) Kolejki wąskotorowej (dokapitalizować, zbudować tory do Pobierowa czy sprywatyzować?) 2) Wody (czy nadal będziemy pili to coś co leci z rur, czy ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?) 3) Zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 24.00 4) Ciszy nocnej w letnim sezonie 5) Puszczania lampionów 6) JAWNOŚCI czyli a) regularnej publikacji rejestrów umów gminy w ujednoliconej i łatwej do odczytu formie. b) regularna publikacja treści podpisywanych przez miasto umów c) publikacji sprawozdań komitetów wyborczych (żeby mieć całkowitą jasność co do sytuacji jakie podmioty finansowały poszczególne komitety wyborcze.
  d) nagrywania i udostępniania w internecie konsultacji społecznych dotyczących np. planów zagospodarowania przestrzennego i innych, itd. 7) Pobierania opłaty klimatycznej (czy nadal tak jak do tej pory czy może przy zejściach na plażę?) 8) Polityki podatkowej (czy nadal ciągłe podwyższanie o stopień inflacji czy może zamrożenie na obecnym poziomie lub obniżka) 9) jaka jest kandydatów opinia na temat tego pomysłu? http://www.niepoddawajsie.pl/jak-gmina-moze-obnizyc-podatek-dochodowy/ 10) Jak kandydaci planują rozwiązać problem rybaków w Rewalu? Karty na stół Panie i Panowie!

 5. Panie Jacku jeżeli oglądaliśmy te same wywiady to wiekszość odpowiedzi na zadane pytania odpowiedziała Pani Salamon . Też się skłaniam by poprzeć Panią Marzenę. Cieszę się na nowe zejścia plażowe. Oświęcimski mnie zawiódł tyle lat na salonach w Warszawie że zapomniał o problemach nas wieśniaków żyjacych na wsiach Rewaskich . Zapomniał że nas nie interesuje Pałac w Warszawie .Ważne dla nas są Szkoły, place zabaw, czyste plaże, remont zejść. Po wywiadzie odczytałem że dla Konstantego ważna jest Warzawa. Tylko tam już go nie chcą.

  • Przepraszam, ale chyba rzeczywiście oglądaliśmy różne wywiady, bo ja nie słyszałem jeszcze odpowiedzi choćby na 1/3 z tych pytań, ale jeśli mógłbyś Sebastian je uporządkować i przytoczyć, to bardzo proszę.

 6. Wraca NOWE ! Chciałoby się zawołać.Do Rady z nowym wójtem kandydują osoby wielce zasłużone w realizacji wizji Skraburskiego np ówczesna przewodnicząca no i żelazny radny którego pewnie żona zostanie sekretarzem gminy.Zawsze to dostęp do dokumentów łatwiejszy.A potem wychodzą kwiatki typu” a radny X to coś tam robi na mieniu gminnym a Y podpisuje trefne dokumenty”Ciekawe czasy nam się szykują,Szanowni wyborcy.Jest takie powiedzenie”jak sobie pościelesz tak się wyśpisz?”Żeby potem nie było że nie mówiłem.

  • Z nowym wójtem kandyduje żelazny radny, którego żona pewnie zostanie sekretarzem?
   Wydawało mi się, że Pani o której piszesz sama kandyduje na wójta bo nikt ich nie chciał przygarnąć.
   Wypisywanie kłamstw to norma ale głupoty zostaw dla siebie.

   • czy będąc w Radzie gdy wójtem byli i Oświęcimski i Skraburski bywał za czy nawet przeciw?To że ktoś chce być wójtem jeszcze nie znaczy że ma obietnice pracy.Więc duda nie zarzucaj kłamstw tam gdzie kombinacje szyte drutem kolczastym widoczne są jak nomen omen na Widokach,

Comments are closed.