Dla zainteresowanych o przypomnienia można zajrzeć do poprzedniego tekstu

Czy coś się zmieniło od sesji 25 maja i tekście o bombie?

Tak:

1/ rozwinęła się korespondencja pomiędzy Wojewodą i Radą Gminy oraz jeszcze będzie trwała, miała miejsce wojewódzka kontrola urzędników rewalskich, czy i w jakim terminie przekazują zmiany do CEIDG– z wynikami można się zapoznać na stronie http://www.bip.rewal.pl/dokumenty/6978

2/ zabawa w kotka i myszkę (czyli wygaśnięcie mandatu radnej) się przedłużyła, bo z pewnością nie zakończyła – w świetle nowych faktów, wyników kontroli oraz oświadczenia Przewodniczącej;

3/ część radnych się otrząsnęła z wrażenia i poczuła w sobie siłę;

I tu z całym szacunkiem i podziwem chcę złożyć ukłon przed Panem Bogusławem Woźniakiem, który – nie zważając na niechęć prezydium , notoryczne pomijanie w otrzymaniu głosu ze strony wiceprzewodniczącej oraz uporczywe ucieczki od tematu radcy prawnego, prezydium i części radnych – pięknie i spokojnie wyraził swoje wątpliwości, zastrzeżenia i wskazał nieprawidłowości w działaniu systemu informacji, pracy prezydium oraz radcy prawnego.

4/ autorki, czyli Dominika i ja dostałyśmy po łapkach od wiceprzewodniczącego RG, zresztą nie tylko do nas były skierowane tyrady, w uproszczeniu: Nie czas na drobiazgi, gdy wróg u bram! Nie przepływ informacji, nie prawo, nie odpowiedzialność są teraz najważniejsze – to tematy zastępcze, gdyż kluczowe są: budżet, śmieci i długi.

Tu mała uwaga: Też czytałam Sienkiewicza i czuję tę frazę. I też tak umiem, Panie Pawle: Nie czas o śmieciach, kiedy demokracja w potrzebie! Budżet nam głosu obywatelskiego nie odbierze! Nie będzie kolejka pluć nam w twarz!

Tak było na komisji. Na sesji natomiast Pan Żoła wytoczył oskarżenie, że „absorbujecie nas swoimi osobami” ( to chyba było skierowane do radnych: A. Tasarz i radny A. Brzeziński ego – chociaż to nie było zbyt jasne :), a tu robota czeka, tyle pracy, tyle spraw… I znowu szukanie odpowiedzialnych poza Prezydium, że obsługa rady zawiodła, że kiedyś Pan Tomek czegoś nie wysłał… oraz, że to się więcej nie powinno zdarzyć. Ten ostatni argument pociesza, że może będzie jednak lepiej następnym razem.

Przyjdziemy, posłuchamy, ocenimy.

5/ co się jeszcze zmieniło? Przekonanie, że chyba jednak raczej na pewno radca prawny powinien poszukać nowej pracy i dać szansę komuś bardziej profesjonalnemu. Sytuacja w radzie rewalskiej jest trudna i – bez urazy – nie dla każdego, może lepiej honorowo opuścić stanowisko?

To tyle jeśli chodzi o zmiany i kontynuacje.

Jeszcze tylko kilka zdań do przemyślenia.

W historii mamy sporo źle zakończonych opowieści, których początkiem stało się zaakceptowanie nieprawidłowości czy łamanie praw w imię „słusznej sprawy”.

Niebezpieczne jest też wprowadzanie relatywizmu moralnego w ocenie czyichś poczynań, poprzez twierdzenie, że: tak, może ktoś jest niezbyt uczciwy, ale za to pracowity i być może zrobi dużo dobrego.

I ostatnie ogólne: Trzeba się wyzbyć złudzeń, że ludzie są niezastępowalni. Każdy z nas był, jest i będzie zastąpiony przez kogoś innego. Nie dajmy się zwariować. Lider zawsze się znajdzie. Ważne, żeby to był ktoś uczciwy, świadomy swoich działań, odpowiedzialny; ktoś, kto nie zaryzykuje dobrem ogólnym i kompromitacją swoich współpracowników w imię realizacji swoich ambicji.

I jeszcze jedno prywatne: czuję się dynamicznie zdenerwowana (czytaj: obrażona) tym, że ktoś usiłuje mi wmówić, że kłamstwo jest prawdą oraz że nawet jeśli prawo czegoś zabrania, a bardzo się chce, to można!

Wioletta Mackiewicz


Artykuły publikowane w dziale Opinie przedstawiają punkty widzenia poszczególnych autorów. Redakcja nie utożsamia się z nimi i nie ingeruje w ich treść.

14 Komentarze

 1. Ciekawa informacja, ale też ważny dopisek nizależnych Panów prowadzących „obiektywny” portal ha ha śmiechu warte Panowie przecież też jesteście na sesji i nie widzicie tego co się tam wyrabia

 2. No właśnie nie utożsamiać się się z opiniami i wywodami, ale informować nas wszystkich rzetelnie co się dzieje na sesjach i komisjach.Czytając informacje na portalu zauważyłam, że są one bardzo stronnicze i Panowie szukają sensacji żeby skompromitować jakieś osoby np.dzisiejsza odpowiedź zarządu kolejki wąskotorowej na sensacyjną informację o zadłużeniu, i nie wiem jak mam ją zrozumieć.

  • Pani Majko, chyba nie spodziewa się Pani, że Zarząd NKW poklepie nas po plecach i zacznie pisać peany na cześć Widoków za pisanie chwilami niewygodnej prawdy o sytuacji ciuchci? Proponuję więcej zaufania dla naszej ciężkiej pracy :).

 3. Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że pół roku temu nikt nie narzekał na brak obiektywizmu i przyjmowano jedyną słuszną prawdę UG jak swoją. Osobiście doceniam to, że mogę poczytać różne opinie i różne punkty widzenia, choć krucjaty personalne uważam za mało konstruktywne. Zwracam też uwagę, że na Wido kach nie ma reklam a czas redaktorów poświęcony na prowadzenie portalu jest ich prywatnym, społecznym działaniem. KAŻDY może uzupełniać niepełne informacje, prostować nieścisłości a nawet niestety dokopać redakcji, bo ma gdzie swoje frustrację wyrazić. Jednak przydałoby się też czasami docenić że jest ktoś, kto bierze na klatę niełatwe do pogodzenia sprawy

 4. Proszę Pana decydując się na prowadzenie takiego portalu wiedział Pan co robi i jaka to będzie praca. Jeżeli Pani Wioleta jest jedyną osobą,która informuje nas o nieprawidłowościach jakie odbywają się w radzie no cóż ja mogę o tym myśleć.Nie takie były moje oczekiwania po ostatnich wyborach,może faktycznie niektóre osoby już nas zawiodlły.Trzeba o tym pisać proszę Pana.

  • Rozumiem, że Panią Majkę interesują tylko nieprawidłowości w Radzie Gminy, w innych obszarach nie. Jej prawo. Mnie natomiast interesuje pluralizm poglądów i wypowiedzi, a ten póki co, jest na tym portalu prezentowany i za to go lubię i szanuję, mimo że wielu tez i wniosków nie podzielam. A to z kolei moje prawo.

   • I tutaj się Pan myli nie interesują mnie tylko nieprawidłowości w RG -ale i również i te. Panowie na portalu piszą tylko o nieprawidłowościach w UG a ja chciałabym również wiedzieć jak pracuje obecna RG bo na nich głosowałam w ostatnich wyborach. Po informacjach Pani Wiolety mogę powiedzieć, że już żałuję. Koniec tematu.

  • Jeśli coś pani nie pasuje, to proszę założyć własny portal. Ja lubię Widoki i nie chcę zmian. Szanuję, że chłopaki są wolni bo nic nie muszą.

 5. Wspaniałe , typowa rewalska zawiść w całej okazałości . Chcieli – to mają ! Będziemy ich gnoić aż im się odechce !

 6. Doskonały artykuł…Nie dajmy się zwariować….Pani Wioletto moje gratulacje! A hejterom z RG oraz ich rodzinom i zwolennikom dziękujemy…pora ze sceny zejść…jeszcze niepokonanym, bo później może się nie udać odejść w blasku chwały…W obecnej sytuacji, myślę, że konieczny jest wyczerpujący komentarz ze strony Pani Przewodniczącej lub vice…Siedzieć cicho i szczekać pod pseudonimami to jak widać, każdy z nas potrafi:) Domagamy się oficjalnego komentarza, co się dzieje w w/w sprawach…

  • A ta”pszczoł38″ to imię czy nazwisko?Za to inni szczekają jak Pan/pani/ pszczoła38 grzecznie zauważyła pod,za przeproszeniem,pseudonimami.Gratuluję odwagi.

Comments are closed.