Decyzją prokuratury okręgowej w Szczecinie, z dniem dzisiejszym Pan Robert Skraburski został odsunięty od pełnienia obowiązków Wójta Gminy Rewal. Ma to związek z zarzutami prokuratorskim jakie zostały mu postawione.
Obowiązki Wójta od dziś pełnić będzie Zastępca Wójta Gminy, Pani Wioletta Brzezińska.

Robert Skraburski zapowiedział złożenie zażalenia na decyzję prokuratury
O szczegółach sprawy poinformujemy niebawem

27 Komentarze

 1. Wsiury się cieszą bo nic innego im nie zostało! Zrobiłeś z tej gminy perełkę wybrzeża bałtyckiego. Skrabur i tak spadniesz na cztery lapy wiec olej sprawę. Trzymaj się bo więcej jest ludzi którzy są wdzięczni za Twoje decyzje.

 2. Anonim,ja to właśnie taki sposób myślenia sprawił, że człowiek, który miał dobre intencje i dużo super pomysłów był oddany swojej pracy ma dzisiaj kłopoty. Prawdziwy przyjaciel nie boi się z krytykować, doradzić sprzeciwić się kogoś komu dobrze życzy a nie tylko utwierdzac go w błędnym myśleniu. Tak właśnie zaistniała sytuacja to w dużej mierze wasza wina!!!!

 3. rtyu masz całkowitą rację. Jednak przyjaciela jeszcze trzeba chcieć posłuchać. Mimo wszystko uważam, że zarzuty okażą się bezpodstawne, bo jeśli nie, to oskarżonych powinno być przynajmniej 50 osób. Uchwały przecież same się nie przegłosowywały. Gdyby radni za swoje decyzje odpowiadali własnym majątkiem, nigdy do podobnej sytuacji by nie doszło.

 4. I nie wiekszosc gminy leci bardzo dobrze a nie wszystko po znajomosci łapowki robia co chca w tej gminie

 5. RIO wypisuje bzdury , prokuratura nie ma racji a liczby kłamią…
  Ludzie przejrzyjcie na oczy , to ze Gmina Rewal jest aktrakcyjna to zasługa także a raczej przede wszystkim mieszkańców , przedsiębiorców płacących nie małe podatki , inwestorom z zewnątrz oraz wielu ludzi z gminy na przestrzeni lat!
  Czytać nie moge jak przypisujecie te wszystkie zasługi panu Robertowi S.
  Jesli działał niezgodnie z prawem powinien za to odpowiedzieć . Koniec , kropka .

  Potrzebny jest nam włodarz ktory z rozsądkiem bedzie rozporządzał naszym wspólnym majątkiem , wedle potrzeb mieszkańców , a nie wedle swoich wizji nie licząc sie z głosem mieszkańców . Robert to nie Putin , Rewal to nie Rosja !

  • Zgadzam sie w 100%. Od lat ciezko wspólnie pracujemy na dobrą markę Gminy , mieszkamy w niej , płacimy podatki , dbamy o nasza mała ojczyznę.
   Dlatego oczekujemy od władzy partnerstwa , wysłuchania , wspólnej dyskusji a nie mataczenia , niejasności , ignorancji .

   Pan wójt zrobił wiele , bo miał do tego narzędzia , miał do tego także nasze wspólne pieniądze . W pewnym momencie sie jednak bardzo pogubił , przestał słuchać ludzi , liczyć sie z głosem mieszkańców , prowadził swoje gierki , rewanżował sie na ludziach nie przychylnych jego osobie , stał sie arogancki realizował swoje wizje czesto bez względu na koszty i konsekwencje , czesto lawirując i wprowadzając radnych w błąd…

   Zasłużyliśmy na kompetentnego , rozważnego i uczciwego wójta.
   Dlatego Panu Robertowi juz dziękujemy , niech sądy zdecydują o jego winie lub niewinności… Ja natomiast wiem jedno , KARMA wraca .

   • Piotr zapomniałeś dodać: miał do tego nasze przyzwolenie, bo licząc na chodniki, drogi, stadiony, kolejki, nie chcieliśmy dostrzegać kosztów, widząc w inwestycjach własne korzyści, a jeśli byliśmy radnymi, to nie tylko przyzwolenie, ale współudział. Nawet dzieci w to nie uwierzą, że można być wójtem trzecią kadencję, wbrew mieszkańcom. To MY !!! oczekiwaliśmy tego od Niego i utwierdzaliśmy Go w słuszności takiej polityki, wrzucając kartki do urn wyborczych, ale w myśl przysłowia ponownie okazuje się, że porażka jest SIEROTĄ.

    • Panie Jacku zgadzam się z Panem. Jednak mam żal do wójta o to , ze ukrywał przed nami na zebraniach trudna sytuacje finansowa , nie odpowiadał merytorycznie na trudne pytania , zapewniał ze wszystko jest pod kontrola … przeciętny mieszkaniec gminy nie miał pojęcia m.in. o pożyczkach zaciąganych w parabankach i to takiej wielkości .
     Zabrakło wójtowi wiele razy szczerości . Zawsze zapewniał ze pieniądze na inwestycje sa, ze sa środki unijne…

 6. Dlug Polski- 1miliard zł co na jednego mieszkanca przypada ponad 30000zł- od 16 lat wciąż rosnie.
  Dlug Rewala 140mln zł- 28000,00zł na jednego mieszkanca, nie wiem jak wyglada teraz po splacie parabanków.
  U nas prokurator, a w rządzie?
  Jestesmy perelka polskiego wybrzeza a co za tym idzie dosc ponetnym kąskiem.
  Powinnismy byc wdzieczni dla pracownikow urzedu za wygrane konkursy za to co zostalo zrobione bo tego juz nam nikt nie odbierze.
  Nie wierze,ze radni nie wiedzieli o projektach unijnych o wkladach wlasnych – jesli rzeczywiscie nie mieli pojecia to dlaczego nas reprezentowali? Nie sztuka przyjsc na sesje, komisje, podpisac liste i pobrac wynagrodzenie. Byc moze gdybysmy wrocili do spolecznego „bycia” radnym bardziej by Tym ludziom zalezalo na naszych sprawach.
  Wydaje mi sie,że Wszyscy powinnismy zrobic wszystko,zeby zarzuty były bezpodstawne a poźniej referendum czy wybory rozstrzygną komu powierzymy dalsza wladze.

  • Bardzo dobre porównanie do długu Polski, za które nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Dodam, że jego obsługa kosztuje rocznie 30 mld złotych. Dla porównania 22 mld to program 500+.

  • Z taką matematyką to faktycznie można zostać perełką Wybrzeża,Pani Kasiu. Bo jednak jest różnica między milionem a miliardem więc może jednak skorzystać z pewnych nośników informacji.Co do tego że każda władza mając przyzwolenie organu uchwałodawczego,robi to co się jej zamarzy co bez zgody tych radnych którzy są tam już od 3-4 kadencji,nie byłoby to możliwe.Wystarczy popatrzeć jak to wygląda teraz.Stworzony został zespół do programu naprawczego tu w Radzie a nie na zlecenie za duże pieniądze.A wszystko z oporami ze strony tych właśnie potakiwaczy,którzy ostentacyjne olewali posiedzenia powołanej komisji.Bez rozsądnego programu nie byłoby szans na pożyczkę rządową.Dziwić musi jednak fakt, że gdy sprawy długu nabrały jaśniejszych kolorów,stawia się wójtowi zarzuty.Ato wszystko było w latach 2009-2013.Korzystne transakcje w Pobierowie są zasługą Wójta i to nie ulega żadnej wątpliwości.Nie będzie tak jak niektórzy przewidują choć powrót Wójta na stanowisko jest wątpliwy.

    • Tych potakiwaczy było całkiem sporo, zarówno w radzie, wśród mieszkańców, jak i w urzędzie. Niektórzy nawet całkiem nieźle na tym się obłowili. Szkoda, że teraz nabrali wody w usta lub próbują swoją rolę umniejszać. Żałosne.

 7. Nie znamy konkretnych zarzutów a tylko to co do prasy podano. Poczekamy zobaczymy, dozór i poręczenie wyraźnie sugeruje ze to nie je bajka wiec w kont pójdą sukcesy .

 8. Nie dajecie mlodym sie przebic stawiac pokoi bez tatusia plecow, to i teraz dobrze wam gdzie cebule posylac

 9. Skrabur ja mam ogromny żal w sumie jeden tylko jeden kogo Ty zrobiłeś zastępca ????? !!!!!!!!

 10. Zastępca ma pilnować słusznie wyznaczonej linii i pokazać jak kiedyś to się nawzajem błędy sołtys kontra wójt wytykało a dmuchało przy okazji w tą samą trąbkę

Comments are closed.