W piątek trzynastego w polskich mediach pojawiła się wiadomość iż funkcjonariusze CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa. Niestety sprawa związana jest bezpośrednio z naszą gminą, a konkretnie z Rewalem.

Wojciechowi J. – prezydentowi Żyrardowa od 2014 roku – Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim zarzuca przekroczenie uprawnień oraz ustawianie przetargów na ponad 1,5 mln zł dotyczących sprzedaży działek w Rewalu przy ulicy Piastowskiej stanowiących własność gminy Miasto Żyrardów. Przetarg odbył się w grudniu 2016 roku.

Jak doskonale mieszkańcy pamiętają, na terenach przy ulicach Piastowskiej i Klifowej gmina Miasto Żyrardów przez wiele lat miała ośrodek kolonijno-wczasowy. Obiekt zasłynął wiele lat temu tym, że odwiedził go znany polityk Leszek Miller. W chwili obecnej po ośrodku zostało jedynie wspomnienie, wzmocnione po dzisiejszej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W ramach postępowania zatrzymana została także dwójka inwestorów. Są to mieszkańcy Rewala i Gryfic. Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA stwierdził, że trwają przeszukania biur i mieszkań osób zatrzymanych. Dodał, że śledztwo jest wielowątkowe.

Źródło: cba.gov.pl

Dodaj komentarz