Wprawdzie ekscytujemy się głównie wyborami do Rady Gminy Rewal i na wójta naszej gminy, jednak 21 października wybierać będziemy także przedstawicieli do Rady Powiatu Gryfickiego. O mandat stara się w tym roku 12 kandydatów zamieszkałych na terenie Gminy Rewal. Niestety żaden z nich nie dostał „jedynki” na swojej liście.

Warto od razu zaznaczyć, że zmieniły się zasady wyboru członków Rady Powiatu Gryfickiego. Wcześniej nasza gmina była w jednym okręgu z gminą Trzebiatów i mieliśmy wspólnie do obsadzenia 6 mandatów (4 lata temu w tej „szóstce” znalazło się dwóch przedstawicieli naszej gminy). W tym roku nasz okręg został powiększony. Oprócz Rewala i Trzebiatowa, obejmuje także Karnice i Brojce. Liczba mandatów możliwych do obsadzenia wzrosła, choć nieznacznie. Zamiast 6, mamy do obsadzenia 8 miejsc w radzie. Na pierwszy rzut oka nowa „geografia” wyborcza wydaje się być dla gminy Rewal mniej korzystna, dlatego tym bardziej warto, abyśmy głosowali na „swoich” ludzi.

Nie zmieniają się zasady głosowania. Przy urnach każdy z Państwa będzie mógł oddać głos tylko na jednego kandydata zaznaczając kratkę przy danym nazwisku. Do Rady Powiatu Gryfickiego dostanie się 8 kandydatów z najlepszymi wynikami, bez względu na reprezentowany komitet wyborczy.

Oto lista kandydatów zamieszkałych w gminie Rewal:

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
WOŁEJSZO Zygmunt Jan, lat 66, Rewal
NITKOWSKA Monika Mariola, lat 28, Trzęsacz
GRZESIEK Aurelia Ewa, lat 30, Trzęsacz

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
TRAFNY Jan Włodzimierz, lat 55, Niechorze
SCHRAMMEK Dorota, lat 38, Pobierowo

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
CICHOREK Antoni Włodzimierz, lat 64, Rewal
KUŻMICKI Mariusz Andrzej, lat 49, Rewal

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
BEREŻNICKI Paweł, lat 60, Rewal

Lista nr 12 – KOMITET WYBORCZY POWIATOWEGO STOWARZYSZENIA IDZIEMY RAZEM
BOGUS Krzysztof, lat 35, Pobierowo
CISZEK Aleksandra Elżbieta, lat 69, Pogorzelica
GANDURSKI Józef, lat 69, Rewal

Lista nr 14 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA HOŁUBCZAKA
KOWALCZYK Sylwia Katarzyna, lat 47, Rewal

1 komentarz

  1. Nie jest prawdą, że do rady dostanie się osiem osób z najlepszymi wynikami. Najpierw lista z której startuje kandydat musi przekroczyć próg 5% w skali powiatu, i dopiero wtedy uczestniczy w podziale mandatów. Proszę przypomnieć sobie wynik wyborczy pana Matusewicza sprzed czterech lat.Czasami lepiej być ” dwójką” na mocnej liście niż ” jedynką” na słabszej.

Comments are closed.