Przed nami jeden z ostatnich tygodni wakacji, później nadejdzie długa, ciepła i spokojna jesień. Póki co koniecznie trzeba skorzystać z nadchodzących atrakcji, a wybór będzie duży.

Festyny

Już w środę 15 sierpnia Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na imprezę pt. „Drogi do Niepodległości”. W festynie wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz” działającej przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji: m.in. prezentacja wojsk polskich w mundurach z różnych epok historycznych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, quiz wiedzy o niepodległości. Odbędzie się pokaz ładowania działa, po którym oddane zostaną z niego salwy. W trakcie imprezy będzie można kupić smakołyki z grilla, skosztować piwa regionalnego, a nawet samodzielnie upiec sobie kiełbaskę w ognisku. W części artystycznej, jako gwiazda wieczoru wystąpi grupa „The Nierobbers”, zespół o wdzięcznej nazwie poruszający się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej.

W sobotę 18 sierpnia zapraszamy do Niechorza na latarnię morską. Tego dnia odbywa się Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich. Obchody w nasej gminie rozpocznie Bieg Latarnika. W ubiegłym roku zwycięzca wbiegł na szczyt latarni morskiej w niespełna 35 sekund. Czy w tym roku znajdą się śmiałkowie chętni do pobicia tego rekordu? Od godziny 12.00 będą animacje i zabawy dla dzieci, jarmark i grill. O 16.30 wystąpi zespół Loversi a od godziny 19.30 zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami. Przez cały dzień do godziny 24.00 można zwiedzać latarnię za darmo. Gorąco zapraszamy!

Amfiteatr w Rewalu

W tym tygodniu zapraszamy za ostatnie już koncerty w Rewalskim Amfitearze.
Już dziś, 13 sierpnia od godz. 18.30 wystąpi zespół After Party. Autorzy takich hitów jak Ona lubi pomarańcze, Nie daj życiu się czy Zawsze moja wina dadzą koncert na naszej scenie po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że tak jak zwykle pokażecie im, że Rewal to najlepsze miejsce do występów i będą do nas wracali co roku!

16 sierpnia wystąpi Kabaret Młodych Panów i zaproszeni goście: Ewa Błachnio i Para Numer Dwa. Bursztynowa Trasa kabaretu to gwarancja śmiechu i dobrej zabawy.

I na zakończenie sezonu – 19 sierpnia  Kabaret Łowcy.B z programem 4 Jeźdźców Apokalipsy. Sami o sobie mówią: Dlaczego zapraszamy? Bo jesteśmy dobrze wychowani. Dlaczego apokalipsy? Bo uwielbiamy czytać ze zrozumieniem 😉

Sporty plażowe  w Pustkowie

Już po raz ostatni w tym sezonie zapraszamy na turniej dwójek dobierany losowo (15 sierpnia) i trójek (18 sierpnia). W ubiegłym tygodniu zmagania siatkarskie w Pustkowie obserwowała Pani Minister Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Ponoć była tak zachwycona, że zdecydowała wszystkim uprawiającym sport na plaży podnieść „500+” do „600+” – ale to wiadomość nieoficjalna 😉.

Festiwal Indii

14 sierpnia w Rewalu znów zapłoną kadzidełka a powietrze zgęstnieje od aromatu drzewa sandałowego i masali. Przez dwa dni będziemy mogli rozkoszować się bogactwem kultury, kuchni i tradycji tego niezwykłego kraju.