Konstanty Tomasz Oświęcimski pokonał w II turze wyborów samorządowych Marzenę Salamon! Stosunek głosów wyniósł 1044 do 862. Gratulujemy!

Po pierwszej turze zarysowała się wyraźna przewaga K. Oświęcimskiego i chociaż Marzena Salamon zyskała w drugiej turze dodatkowo 79 głosów, nie udało się zmienić wyniku.

W głosowaniu wzięło udział niemal 1915 osób z 3249 uprawnionych czyli frekwencja wyniosła niemal 59%.

Kadencja obecnego samorządu kończy się  z dniem 16 listopada. Między 19 a 23 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy i zapewne w tym czasie zostanie też zaprzysiężony nowy wójt.

Według znowelizowanej ustawy o samorządzie kadencja została wydłużona do 5 lat po czym wybrany wójt (lub burmistrz czy prezydent) będzie mógł ubiegać się o jedną reelekcję.

25 Komentarze

 1. No i się stało…
  Żeby teraz nikt nie miał pretensji że jest jak było i się nic nie zmieniło – winni są ci co na niego głosowali, a bardziej te lenie co na wybory nie poszły…

 2. Śledziłam większość komentarzy na FB, na stronach, oglądałam youtube itd, bo nie miałam swojego typu!
  Proszę Państwa wniosek: Pani Marzena musi bardzo wiele się nauczyć, aby za 5 lat przystąpić do kolejnej walki. Cenne wskazówki.. „nie sraj w swoje gniazdo..” Absolutnie nie wolno wypominać ziem przekształconych, zakupu ośrodków, budowy dróg, sponsorowania kampanii, spraw karnych żony kontrkandydata itd… To już się stało i nieodstanie, a znacznie zmniejszyło poparcie. Mój Ś.P. Dziadek mawiał „kto mieczem wojuje, od miecza ginie”-jednym słowem ani radną nie została ani wójtem…daje do myślenia- znalazła się na lodzie! Ktoś również już gdzieś napisał „krowa co dużo muczy, mało mleka daje…” Poparcie pis, które zalewa Polskę również przyczyniło się do klęski Pani Wójt. Na przyszłość proszę wyciągnąć wnioski i może jakieś studia wyższe -za 5 lat jest szansa na „cieplutkie krzesełko”. Ta kampania zbyt wiele brudów rozmazała…

  • Pani Salomon była złą radną, jeszcze gorszą przewodniczącą co niestety miałem okazję poczuć na swojej skórze. Dzień kiedy przegrała wybory to bardzo dobry dzień dla całej Naszej Gminy.

 3. Szanowna Pani Dociekliwa zechce sobie Pani przypomniec KTO pierwszy miecz wyciagnął?

 4. Szanowna Pani Dociekliwa powiem tak: Zwykli ludzie już dawno się pogubili. Cwaniacy z elit ich podpuszczają, a ci chcąc się im przypodobać szczekają na PIS, który tak naprawdę działa na ich korzyść.

 5. Cały czas nam pranie mózgu robią…tu dadzą 500+, a dowalą z innej strony. Jeszcze nie tak dawno szłam do sklepu i za 100zł pełny koszyk miałam, a teraz 300zł jest mało. Do pracy nie przyjdzie, bo mu się nie opłaca, bo mu dodatki zabiorą. Patologia kopuluje, nie pracuję i pieniądze ma! Czy to jest odpowiednie podejście?

 6. A teraz jeszcze deklaracja „Widoków” że będzie bacznym obserwatorem działań Wójta i Rady w całej kadencji.Portal był i pewnie pozostanie niezależny i mało podatny na naciski i opinie osób nieprzychylnych.

 7. Gratulacje dla nowego-starego Wójta, ale i dla pokonanej. Przegrać z takim wynikiem to nie wstyd. Jeśli miałbym na gorąco doszukiwać się przyczyn porażki, to wymieniłbym
  trzy 1) Taktykę zwycięscy, czyli tak powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć i bazować na dokonaniach z przeszłości ( im mniej się wychylasz, tym mniej okazji do ataku) 2) Niepotrzebny osobisty atak na żonę posła. Bez wnikania czy były podstawy czy ich nie było, nie powinna go wykonywać bezpośrednio zainteresowana osoba 3) pokazanie się w otoczeniu posłów PIS, kiedy jest jasne jak Słońce, że ta partia nie ma szans na zwiększenie poparcia powyżej 1/3 elektoratu i jako partia rządząca posiada duży elektorat negatywny. Może się mylę, ale tak to widzę. Osobiście uważam, że szkoda, bo była szansa na wójta z Pobierowa. Nie był to jednak mecz do jednej bramki, a pokonana zasłużyła na uznanie.

  Mam nadzieję, że wynik wyborczy, szczególnie w Pobierowie, gdzie wygrała Marzena Salamon, uświadamia zwycięscy ogromne zaniedbania Pobierowa względem innych miejscowości, i że chcąc utrzymać spokój i dobrą współpracę będzie zaczynał budżet gminny właśnie od Pobierowa. Widzieliśmy w czasie kampanii lament nad ulicą Topolową w Rewalu. Przypomnę tylko nieśmiało, że u nas takich ulic jest co najmniej 30. O dramatycznym stanie zejść plażowych i braku promenady czy chociażby zwyczajnej, oświetlonej ścieżki po wydmach nawet nie wspominam, bo to, cytując klasyka „oczywista oczywistość” Mam także nadzieję, że w urzędzie zapanuje JAWNOŚĆ w zakresie nagrywania konsultacji społecznych i umieszczania ich w internecie. Dotyczy to chociażby konsultacji w zakresie planów zagospodarowania przestrzennego, tak aby każdy miał wgląd czy jego sprawa została poruszona i w jakim kierunku poszło rozwiązanie. JAWNOŚĆ w zakresie naboru kadr. JAWNOŚĆ w zakresie podpisywanych przez gminę umów. Mam także nadzieję, że doczekamy się wreszcie instytucji referendum w tanim elektronicznym wydaniu, z wykorzystaniem aplikacji, umożliwiającej zastosowanie demokracji „płynnej” czyli głosów przechodnich ( ktoś kto nie ma zdania w danej sprawie może przekazać swój głos dowolnie wybranej osobie) w poważnych dla gminy zadaniach, w których ciężko znaleźć consensus. Mam także nadzieję, że mając na uwadze doświadczenia poprzednich kadencji, mając świadomość, że kredyty powodują zwiększanie obciążeń mieszkańców przy pomocy horrendalnie wysokich podatków, Wójt będzie tworzył budżet gminy BEZ DEFICYTU, pamiętając o tym o czym sam mówił: GMINA JEST BOGATA BOGACTWEM SWOICH MIESZKAŃCÓW. Jeszcze raz gratuluję i życzę pomyślności, sprawiedliwości i dobrych pomysłów.

  • rzekł wszechwiedzący, naczelny komentator wszelakich wydarzeń gminnych , alfa i omega, człowiek prawy i sprawiedliwy, temida wszystkich naszych sporów – szanowny Pan Jacek Jędrzejko. Dziękujemy 🙂

   • Czego Eryku miał dotyczyć Twój komentarz pominiętego w ustalaniu składu na mecz, dziecka? Nie pomogę Tobie jeśli o to chodzi. Na zieloną kanapę idź do kogoś kto się na tym zna? Tam będziesz mógł się otworzyć. Może nie jest jeszcze z Tobą tak źle.

  • Próbuję zakopywać topory i określić płaszczyznę porozumienia, ale zawsze można robić shitstorm z niczego. Wolna wola.

 8. Przegrana Pani Salamon i diagnoza przedstawiona przez Pana Jędrzejkę, dlaczego? to trzeba mieć tupet żeby o tym pisać i mówić. Wszak sam do takiego działania podjudzał. Chyba, że traktować to w kategorii klownowi wszystko można.

  • Nie byłem członkiem sztabu wyborczego Marzeny Salamon, chociaż jej kibicowałem i tego nie ukrywam. Gdybym kierował sztabem, nigdy nie doradziłbym kilku spraw, które miały miejsce. Nie przeginaj z inwektywami, bo Cię dopadnę i zabraknie Ci na prezenty dla dzieci na gwiazdkę.

   • Panie Jacku. Co to nerwy puszczają? Może nam Pan przybliżyć szczegóły tego co Pan zrobi Wyborcy? Trochę strach pisać bo może i moje Dzieci pozbawi Pan prezentów.
    A tak poważnie to proponuję zrobić przerwę od pisania i może też poszukać jakiejś zielonej kozetki, a przepraszam kanapy. Pozdrawiam

    • Widzi Pan, pisząc pod własnym imieniem i nazwiskiem możemy sobie podyskutować mając całkowicie odmienny punkt widzenia, a nawet się nie lubiąc i tak jest ok. Jestem w stanie także zrozumieć ukrywanie pod jakimś pseudonimem własnych poglądów, z różnych powodów, czasami strachu przed utratą pracy czy innych, ale obrażanie pod osłoną anonimowości (pozornej-tak dla uświadomienia) to tałatajstwo, świństwo i najgorsze barachło, które powinno się wypalać gorącym żelazem. Pan, poniekąd ciesząc się z tego, także się w tym tytła, co nie najlepiej o Panu świadczy. Również pozdrawiam.

     • Panie Jacku. Proszę mi wierzyć, nigdy czytając Pana teksty nie było mi do śmiechu.
      A wracając do tematu, wiem że Pana poglądy są zbieżne z poglądami Pani Salomon. Co za tym idzie to podwójne szczęście że ta Pani nie wygrała. Osobiście do Pana nic nie mam poprostu zwyczajnie Pana nie znam ale muszę przyznać że to co i w jakiej ilości Pan pisze jest mi obce i bardzo irytujące.

     • Nie stawiam swoich tez po to, żeby podobały się Jarosławowi Gryszko czy jego pociotkom, ale dlatego, że uważam je za korzystne dla mieszkańców jako całości. Taki właśnie mam cel kiedy piszę o tym, że prowadzący działalność w Gminie Rewal płacą podatki dochodowe w zupełnie innych miejscowościach i trzeba wymyślić „marchewkę” która ich zachęci do płacenia u nas, kiedy piszę o braku „otwarcia” Pobierowa na morze z powodu ubogiej, a na dodatek rozpadającej się infrastruktury, kiedy piszę o priorytecie jakim jest inwestycja w poprawę jakości pitnej wody, kiedy piszę o prywatyzacji kolejki wąskotorowej jako alternatywy dla konieczności kilkumilionowego dofinansowania, kiedy piszę o ordynacji wyborczej do sejmików, która po prostu szkodzi lokalnym inicjatywom i zaangażowaniu, a tym samym odsuwa społeczeństwo od aktywnego udziału w życiu województwa, kiedy piszę o konieczności reaktywacji ANIMATORA wydarzeń kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych czy rozrywkowych, czyli powrotu do bardzo poważnego potraktowania tych zagadnień w okresie sezonu letniego, czy o takich zdawałoby się „drobiazgach” jak zagrożenia powodowane latającymi lampionami lub głupotą uchwały ograniczającej spożycie alkoholu w sklepach po godz. 24-tej. Pan oczywiście może się z tym wszystkim nie zgadzać, może odczuwać nadmiar moich uwag, ale samo stwierdzenie : „to co i w jakiej ilości Pan pisze jest mi obce i bardzo irytujące” to gówniarskie podejście do sprawy i nie wnoszące żadnych pożytków dla lokalnej społeczności. Proszę zdobyć się przy tych okazjach na coś więcej, bo ja nie twierdzę, że mam rację i bardzo chętnie posłucham czy przeczytam argumentację innych. Ale proszę ją wreszcie z siebie wydusić, a nie ograniczać się wyłącznie do negowania.

 9. Zdumiewa mnie fakt, iż po ogłoszeniu wyników wyborów do tej pory nie widziałem, czy to na profilu facebookowym Pani Salamon, gdzie była tak aktywna do ostatniego dnia kampanii czy tez w innych mediach, gdzie się udzielała podziękowania dla swoich wyborców, ktrzy dosyć licznie oddali na nią swoje głosy oraz gratulacji dla nowego wójta…

 10. Człowiek czyta i oczom nie wierzy:), tan sam co chciał budować piętrowe obiekty na plaży w Rewalu „zakopuje topory”:). Gratulacje dla wygranego to chyba przez zaciśnięte zęby Panie Jacku, biorąc pod uwagę komplementowanie ostatniego magika ze swoją Małgorzatą. Według Pana ostatnich opinii, budżet powinien otwierać plan utworzenia nowej spółki gminnej:))), tak tak nie zapominamy co Pan mówił przed zmianą.

  • Ooo mój ulubiony „zwolennik” inżynier z dyplomem …. A o jakiej to gminnej, nowej spółce ja pisałem, jeśli mógłby Pan przypomnieć? Z tego co przed wyborami, to raczej chodziło o zmniejszenie liczby gminnego mienia i prywatyzację kolejki, ale proszę przypomnieć? Gratulacje przez zaciśnięte zęby? Jest w tym trochę prawdy. Może nie przez zaciśnięte, ale z poczuciem złego wyboru, który jednak akceptuję, bo akceptuję reguły gry. Stąd zakopywanie toporów jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, ale widzę, że niektórzy nadal z ostrogami przy obuwiu?

 11. No Panie Jacku, coś bliżej o moich pociotkach???
  Ale czego ja się mogłem spodziewać, elaborat, za długi, lekarstwo na wszystko a tak w skrócie oderwany od rzeczywistości.
  Za 5lat proszę startować na wójta, już się wszyscy nie możemy doczekać.
  Pozdrawiam:))

Comments are closed.