2 maja odbyła się majówka rewalska w nowej odsłonie i formule. Tym razem do stałej grupy organizatorów : Rada Sołecka już z nowym sołtysem, Arturem Łukomskim, „CIPR” , czyli wydział promocji Gminy oraz Rada Rodziców, dołączył SAK, czyli Stowarzyszenie „Aktywni Kulturalnie”.

SAK odpowiadał za słowo „Kwiatów” w nazwie imprezy, czyli zaprosił lokalnych wystawców kwiatów i rękodzieła, udekorował wieloryby, zaprojektował majówkowy baner, zaprosił na scenę dzieci i młodzież oraz zorganizował przy pomocy Tatiany Sztukin paradę kwiatów, czyli dzieci z rodzicami, udekorowanych stroikami przygotowanymi przez uczniów ZSS w Rewalu i flagami.

Parada zainaugurowała Majówkę, piechurom towarzyszyła „parada pojazdów i kierowców z charakterem” / Mirosław Hussakowski, Radosław Kurowski, Krzysztof Kusio, Kamil Mielczarek oraz Klub Motocyklowy Village Riders Nowiny Wielkie/.

Na placu Pod Wielorybami na gości czekała scena z ciekawym programem artystycznym, wielkie ognisko z kiełbaskami i piwem, super bufet Rady Rodziców z chlebem ze smalcem i ogórkami małosolnymi, grochówką, ciastami domowymi i gotowymi, ze słynnymi pączkami Pani Basi Pawłowskiej, cieszącą się ogromnym powodzeniem loterią. Było też wiele innych straganów i stoisk: stoiska z rękodziełem Justyny Hagaj, Barbary Kral, Joli Gajdy, Agnieszki Ładniak, Sandry Dąbrowskiej, Grażyny Schmidt, Teresy Cieplińskiej, Eli Woszczalskiej-Kołodziejczyk i Hani Mietluk, stoiska z kwiatami Moniki Mamińskiej i Raju Ewy z Kamienia Pomorskiego, stoiska SAK-a z second-handem, kwiatami rewalskiej ogrodniczki, książkami i popcornem oraz stoisko gospodyń ze Śliwina. Stały też stoiska popularyzujące lokalne stowarzyszenia i atrakcje: Park Miniatur z Niechorza, Kolejkę Wąskotorową, Bajkową Chatę, Park Wieloryba, Muzeum Multimedialne z Trzęsacza oraz Stowarzyszenie Ochrony Plaż i Klifów z Rewala, które zafundowało wszystkim dzieciakom kolorowe lizaki.

Było mnóstwo wolontariuszy, którzy spędzili całe godziny pracując na sukces tej imprezy – młodzieży i dorosłych. To dzięki pracy tych wszystkich ludzi impreza była tak bogata i udana.

Najbardziej widowiskowe były występy. Tu pragnę zwrócić uwagę, że wykonawcy – amatorzy występowali dla gości tylko za oklaski, a wykonali swoje zadanie na 150% mocy. Wystąpili nasi ulubieńcy i faworyci przeglądów artystycznych organizowanych przez Radę Rodziców i GOK, uczniowie szkół gminnych oraz MOW:

 • Wiktoria Sztandera ,
 • Natalia Setlik,
 • Samanta Dymiter ,
 • Julia Kolanek,
 • Nikola Jodłowska,
 • Paweł Kluska,
 • trio: Krystian Ziemiński, Piotr Klem i Bartosz Lubowiecki

A największą niespodzianką okazał się kwiatowy występ dzieci z przedszkola w Niechorzu, pod kierunkiem Siostry Jadwigi.

Wszystkim naszych artystów bardzo podziwiamy i dziękujemy im, że byli z nami.
Dodatkowo na scenie wystąpił profesjonalny klaun Tomi z programem dla dzieci oraz zespół No Name, który grał muzykę do tańca. Na koniec odbyła się dyskoteka.

Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni. Niedługi, ale bardzo widowiskowy.
Żałowaliśmy wszyscy, że impreza trwała tak krótko, bo trudno się było rozstać. Przyszło mnóstwo ludzi, gości i turystów spoza Rewala, ale – co najcenniejsze – mnóstwo osób z Rewala i całej gminy, zeszli się wszyscy krewni i znajomi królika, pojawił się nawet szpieg i podglądacz z Pobierowa / tu puszczam oczko do Pana Jacka i dziękuję, że Pan był 🙂 /, ba – nawet Pan Wójt, dość powściągliwie entuzjastycznie nastawiony do imprezy, pobył czas jakiś z żoną na naszym festynie. Pretekstów do rozmów było mnóstwo. A plan SAK – żeby zorganizować imprezę dla mieszkańców gminy, żebyśmy nawzajem poznali siebie i swoje pasje – mam wrażenie, że przynajmniej częściowo udało się zrealizować. Obiecujemy, że przy Waszej pomocy następnym razem będzie jeszcze lepiej.

Niniejszym także w imieniu Rady Rodziców z Rewala pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoją szczodrością wsparli stoisko kulinarne i loterię(wymieniam w kolejności przypadkowej, a jeśli kogoś pominęłam to z góry przepraszam i proszę mnie upomnieć, to szybko nadrobię zaniedbanie):

 • Restauracja California,
 • Tawerna pod Łososiem,
 • Sandra Spa,
 • Cafe Plaża,
 • Kawiarnia Patio,
 • Restauracja Nawigator,
 • Restauracja Robinson Crusoe,
 • Galeria Siedem,
 • Restauracja Rekin,
 • Gmina Rewal,
 • Pizzeria Dorota Szeremeta,
 • Lodziarnia Sorrento,
 • Piekarnia Wybrzeże,
 • Motylarnia Niechorze,
 • Park Miniatur Latarni Morskich,
 • Park Wieloryba,
 • Nadmorska Kolej Wąskotorowa
 • oraz wielu rodziców uczniów ZSS Rewalu, którzy upiekli ciasta lub/i pracowali jako wolontariusze.

1 komentarz

 1. Impreza bardzo udana i szacunek dla tych wszystkich co biegali i pomagali. Jedyny minus to muzyka (a właściwie jej brak – 10 minutowe przerwy?!?) oraz Pani prowadząca, mieszkam w Rewalu już trochę ale nie wiem kto to był jednak nigdy więcej nie powinien prowadzić u nas imprez.
  Na szczęście klaun uratował trochę imprezę 🙂

  • Masz rację! Dziewczyna była nieprzypotmna albo niekompetentna. Za to bardzo podobała mi się parada i występ chłopców z MOW.

 2. ba – nawet Pan Wójt, dość powściągliwie entuzjastycznie nastawiony do imprezy, pobył czas jakiś z żoną na naszym festynie
  nie wierzę w to co czytam……Wójt przeciwny promocji gminy wśród turystów i zmiany jej niekorzystnego wizerunku….ale nie. w sumie wierzę. w rewalu wszystko jest możliwe

 3. o zdjęcie 41….straż gminna już podczas polowania na turystów….widzę że w rewalu po staremu….dobrze wiedzieć

 4. A myślałam że tylko ja z rodziną zwróciliśmy na nią uwagę. Faktycznie Pani kiepsko to prowadziła. Gdzie te czasy Pana Piotra K. mistrza mikrofonu 😉

 5. Majówka w ubiegłym roku o wiele lepsza 🙂 W tym roku to tak mega średnia…. za bardzo postawiliście na promocję młodych i atrakcję dla dzieci. Pani prowadząca to też tak słabo. Brak muzyki na żywo od początku! Aaaa i sztuczne ognie to mega krótkie w tym roku:/:(

 6. Muzyka…za 2500 zł….przyzwyczajenia, że gmina to dużo zapłaci….chyba czas na zmiany…oj dziewczyny z CIPRU czas na oszczędności i racjonalizację wydatków…

 7. Przepraszam ale ile dni minęło od majówki? Czy ktoś jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego kupa piasku po ognisku nadal zalega na placu? Panie sołtysie do Pana się zwracam tutaj, bo na stronie gminy nadal brak jakiegokolwiek kontaktu do Pana. Kiepski początek kadencji…

  • Oczywiście, już tłumaczę 🙂 jutro odbywa się ognisko dla dzieci z pogotowia opiekuńczego z Gorzowa- fajerwerki itp, dlatego też piasek nie został usunięty. Jeśli chodzi o oświetlenie na Rewalu- niestety nikt z własnej kieszeni nie zapłaci za wyłączanie prądu… A jeśli chodzi o fontanne: było wnioskowane do wójta o posprzątanie i ogarnięcie- podobno zostało to zrobione, widocznie nie skutecznie. Jeśli chodzi p kontakt- wystarczy zadzwonić do Gminy, za zmianę danych odpowiedzialna jest administracja, która widocznie tak ciężko pracuje nad aktualizacjami. Pozdrawiam serdecznie. P.S przypominam, że nad sołtysem jest jeszcze ktoś wyżej kto ma większą władzę 😉