2 maja zapraszamy na Majowy Festiwal Kwiatów pod Wielorybami. W tym roku jest nieco zmieniona formuła dorocznej imprezy. Będzie kwiatowo, będzie można kupić rośliny ogrodowe, kwiaty cięte i doniczkowe, a także kwiatowe rękodzieło.

Na rozpoczęcie festiwalu odbędzie się parada kwiatowa dzieci i rodziców udekorowanych kwiatami / dekorację przygotowała Tatiana Sztukin z uczniami i można od poniedziałku kupować maski/. Aby parada się udała, zapraszamy wszystkich rodziców do udziału. Zamiast maski można poszaleć z kolorowymi ubraniami i stylistyką dzieci-kwiatów.

Rada Rodziców z Rewala przygotowała stoisko ze smakołykami i loterią; będą chleb ze smalcem, małosolne ogórki, pączki Pani Basi, ciasta zrobione przez rodziców oraz ufundowane przez Restaurację California, loteria i malowanie twarzy.

Wszystkich mieszkańców, rodziców dzieci szkolnych i miłośników serdecznie zapraszamy. Dochód jest przeznaczony dla dzieci szkolnych. Wszystkich chętnych do pomocy przed i w trakcie prosimy o kontakt. Prosimy także o przynoszenie wypieków domowych.

W tym roku po raz pierwszy jako współorganizator imprezy debiutuje Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie.

1 komentarz

 1. 2 maja to przede wszystkim Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Kolorowa impreza może i fajna ale dzień w którym się odbywa zupełnie nie na miejscu. Nie podejrzewam żeby w Stowarzyszeniu Aktywni Kulturalnie byli ludzie bez wiedzy historycznej. Więcej o dniu flagi na: http://www.dzienflagi.org

 2. Czyli musi być na smutno? 🙂 nie może być kolorowo? 🙂

  Na poważne święto flagi zapraszamy do Pobierowa, jest tam święto flagi zorganizowane, m.in. śpiewanie pieśni patriotycznych.

  Ale Pana Marka bardzo chętnie powitamy na naszym kwiatowym festynie, proszę o kontakt telefoniczny, bardzo chętnie Panu pomożemy zorganizować stoisko, jeśli ma Pan interesujący pomysł na popularyzowanie wiedzy historycznej i treści patriotycznych. Bardzo nas cieszy każda lokalna inicjatywa.
  Proszę o kontakt pod nr 601 584 998

 3. Nie musi być smutno ale nie musi być bez żadnej refleksji. Macie cały rok na te kolorowe imprezki w stylu dzieci-kwiaty czy tęczowa alternatywa. Drugi maja jest świętem tożsamości narodowej i nie może być stoiskiem na kwiatowym festynie. Dziękuję, nie skorzystam z udziału. Nie będę robił szopki z polskiej flagi. Lokalna inicjatywa – tak, nieodpowiedzialność – nie.

  • Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się czasów, że zamiast narzekać i krytykować, każdy poczuje w sobie potrzebę zrobienia czegoś dla innych, przejęcia inicjatywy i służenia innym przykładem. Krytyka i dystansowanie się – jak pokazuje doświadczenie – ma słabe walory edukacyjne.

 4. A ja uważam, że to świetny pomysł i nawet zakupiłam w szkole przepiękne pióropusze kwiatowe, wykonane przez nasze dzieci:))) Cieszę się, że są podejmowane nowe inicjatywy i bardzo kibicuję organizatorom!

  • Ja też mam już piękny krakowski wianek, dzieło młodego utalentowanego człowieka, bardzo się cieszę z niego i leży widoku w domu razem z trawiastowłosym wiankiem wykonanym przez mego syna.

 5. Szanuję opinię Pana Marka i liczę, że zobaczymy go 2 maja z flagą na placu. Panie Marku gdyby Pan takowej flagi nie posiadał to my Panu podarujemy naszą. Stowarzyszenie zadbało bowiem również o flagi w ten dzień. Flaga i kwiaty bardzo dobrze się razem komponują. Przykre jest jednak, że spotykamy się z taką krytyką podczas gdy mu naprawdę nie chcemy nikomu zaszkodzić. Proszę pamiętać, że członkowie Stowarzyszenia wszystko robią charytatywnie i bez nas Majówka w Rewalu w ogóle by się nie odbyła. Były sołtys mimo, że obiecał nie udzielił nam żadnej pomocy, ba, nawet żadnej rady nie udzielił.