Przedwyborcze emocje rosną, przynajmniej na naszym portalu. W tym tygodniu w sondażu przedwyborczym wzięło udział ponad 60 osób więcej, niż to miało miejsce poprzednio. Inny jest też lider zestawienia.

Walka między czołową dwójką była zacięta praktycznie do samego końca. Jeszcze godzinę przed zamknięciem głosowania kandydaci szli „łeb w łeb”. Ostatecznie więcej głosów zgromadziła Marzena Salamon – 44% i to ona wygrała drugą odsłonę naszego sondażu. Lider sprzed tygodnia – Konstanty Tomasz Oświęcimski uległ nieznacznie gromadząc 43% oddanych głosów. Można się spodziewać, że nawet jeden głos przy wyborczych urnach może zadecydować o końcowym triumfie.

Po drugiej stronie zestawienia widać, że spadło poparcie dla pozostałej dwójki kandydatów. 9% oddanych głosów na Artura Rogowskiego i 5% na Wiolettę Brzezińską oznacza, że w ich komitetach wyborczych będzie w najbliższych dniach bardzo gorąco.

Z obowiązku przypominamy, że do wygranej w pierwszej turze trzeba zdobyć 50% głosów + jeden głos. Trudno powiedzieć, czy tak zdarzy się w przypadku gminy Rewal, jednak sondaż pokazuje, że prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji rośnie.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco Widoków, bo już wkrótce uruchomimy kolejny,

27 Komentarze

 1. Mam tylko nadzieję, że 21.10, gdy pojawię się w komisji wyborczej, to nie usłyszę od miłej pani ; Już głosowałeś. 🙂

  • To o Tobie, Janku, mówili członkowie komisji 4 lata temu? A ja się cały czas zastanawiałem, kto w Niechorzu próbował dwa razy głosować😎

 2. Salomonka – 60 głosów Oświęcimski 1300 głosów . A Pani Salomonka ta złotousta niech lepiej za szkołę się weźmie.

 3. Dobrze radze wszystkim myślącym mieszkańcom Rewala, glosujcie na Rogowskiego ! Jest naprawdę uczciwym, rozsądnie myślącym człowiekiem, ktoś taki jest nam potrzebny!!!!!

 4. Ktoś młody i sympatyczny to nie koniecznie najbardziej rozsądny wybór na stanowisko wójta gminy , której kondycja zwłaszcza finansowa pozostała po wcześniejszym włodarzu w bardzo kiepskim stanie. Mam nadzieje ze każdy kto odda swój głos zrobi to świadomie , pochylając się choć chwile nad programem kandydata , nad analiza jego mocnych i słabych stron, nie zaś będzie się skupiał na jego aparycji, życzliwości czy tez na tym ze ma nazwisko które jest gwarantem „świeżości „
  Według mnie potrzeba nam osoby kompetentnej, doświadczonej , która umie poruszać się w świecie polityki na poziomie lokalnym rozumiejąc potrzeby zwykłych mieszkańców , ale takze na tym wyższym szczeblu czy to powiatowym , czy wojewódzkim czy tez centralnym. Takie warunki spełnia jedynie Konstanty Tomasz Oświęcimski . Jestem przekonany, ze osoba która potrafiła wprowadzić Gminę Rewal na kilka poziomów wyżej niż ma to miejsce w sąsiednich gminach jeśli chodzi o rozwój inftastruktury i turystyki (co jest kluczowe dla naszej małej ojczyzny i dla każdego jej mieszkanca), będzie potrafiła także udźwignąć teraz ciężar w postaci wychodzenia z finansowej zapaści a w przyszłości także racjonalnego gospodarowania środkami tak, by gmina nie stała w miejscu a cały czas szła w kierunku rozwoju .I właśnie to doświadczenie polityczne stoi za naszym Kostkiem. Potrzebna nam będzie współpraca z powiatem , z województwem , umiejetność pozyskiwania funduszy ze środków Unijnych na kolejne inwestycje po ustabilizowaniu sytuacji finansowej a tych obszarach Pan Oświęcimski czuje się jak ryba w wodzie. Polecam pójść na spotkanie,
  Byłem obecny na jednym z nich i byłem świadkiem merytorycznej i konstruktywnej dyskusji na wyżej opisywane tematy.
  Reasumując – mój głos idzie na naszego Pana wójta z lat 98-06.

  • Zgadzam się , Pan Konstanty Tomasz Oświęcimski to najlepszy wybór dla naszej gminy. Nie patrzmy tutaj na przynależności partyjne, sympatie i inne mniej istotne rzeczy.
   Liczy się człowiek, a pan Konstanty to człowiek uczciwy , pracowity i przede wszystkim mający na sercu dobro naszej wspólnoty. Głosuje na Kostka !

   • Nie mam nic osobiście do Pana Konstantego Tomasza Oświęcimskiego ale Panie Pawle i Adamie proszę pisać o faktach a te są takie że Pan Oświęcimski wcale lepszy od reszty kandydatów nie jest .Gdyby Pan Oświęcimski był osobą kompetentną to nie starałby się o stanowisko wójta tylko był gdzieś menadżerem albo siedział w zarządzie jakieś spółki i stanowisko wójta byłoby dla niego degradacją zawodową

    • Fakty są takie, że za kadencji wójta Oświęcimskiego Gmina Rewal rozwijała się bardzo dynamicznie, to za jego czasów Gmina Rewal była naprawde bogatą gminą , stawiana za wzór do naśladowania przez inne gminy turystycznie w naszym regionie.

     • Gmina cały czas była bogatą gminą. To bogactwo zostało ujawnione przez RiO 😀 Wyszło czym gmina bogata i skąd to bogactwo finansowane i kiedy to finansowanie zostało rozpoczęte. Kto wie i pamięta ten na tego pana nie zagłosuje.

     • jeśli chodzi o fakty, to faktem jest to że zadłużanie gminy zaczęło się już za czasów Oświęcimskiego. Aż dziwne że jemu też żadnych zarzutów nie postawiono … a może do czasu ?

 5. Czy wszyscy zapomnieli że Oświęcimski to koledzy z Roberem S. Zawsze tak było że Robert sterował Kostkiem. A podobno Oświęcimki obiecał Brzezińskiej powrót na stanowisko sekretarza. Więc nic się nie zmieni. A ja chciałbym żeby nastąpiła zmiana i będę głosował na Panią Marzenę Salamon.

 6. i co?i co powiedziała?że jak wygra, to pis da dużo kasy gminie że będzie można nawet Magellanowi pożyczyć? Bo słyszałem że jej koleżanka już teraz drogi buduje w Rewalu w tym swojej części nowego okręgu.W końcu,sama wymyśliła to sama zrobi.Prawda?

 7. To jest jakaś abberacja,że ludzie nadal chcą głosować na PEOWCA OŚWIĘCIMSKIEGO .który ukrywa się teraz pod innym szyldem.Przecierz PO to partia krętaczy i złodziei.

 8. Tylko dziwnym trafem w naszej gminie zaczyna dziać się jak w Warszawie, a to za sprawą Pani S i T które to dopisują wyborców w okręgach w których startują. A ponoć są takie prawe i sprawiedliwe. Widać że tylko w swoich sprawach.

  • Szanowny Panie Adamie, jeśli byłby pan tak życzliwy proszę przedstawić mi pomysły na gminę pozostałych kandydatów,krótko w kilku punktach

Comments are closed.