Z okazji 100-lecia niepodległości Polski szkoła w Niechorzu wspólnie ze szkołą w Pobierowie zorganizowała w ub. sobotę Rodzinny Rajd Rowerowy ,,Dla Niepodległej”. Jednocześnie o godz. 10.00 wyruszyły dwie kolumny rowerzystów, liczące ponad 100 uczestników, aby swoim przejazdem uczcić to ważne wydarzenie. Organizatorzy rajdu opracowali trasę, która zakładała przejechanie każdej miejscowości naszej małej Ojczyzny.
Wspólnie spotkaliśmy się na Ośrodku Wypoczynkowym ,,Bażyna” w Pogorzelicy, gdzie świętowaliśmy zakończenie rajdu. U celu podróży rozstrzygnięty został również konkurs historyczny, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci liczników rowerowych. Chętni mogli uczestniczyć również w zorganizowanych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Na spragnionych i głodnych czekały napoje, ciasta. Na ognisku można było upiec kiełbaski.
Uczestnicy naszego rajdu byli żywym dowodem na to, że patriotyzm, historia i tożsamość nie są dla nich pustymi sloganami. Rajd spotykał się z żywiołowym przyjęciem przechodniów. W niejednym oku zakręciła się łezka, wszystkim udzielił się radosny, ale i podniosły nastrój. W ten sobotni piękny dzień, byliśmy razem, połączyło nas jednak coś więcej, niż chęć beztroskiego spędzenia wolnego czasu. Połączyła nas nasza Ojczyzna.
Dziękujemy naszym przyjaciołom z Pobierowa za mile spędzony czas, słodki poczęstunek oraz naszej Radzie Rodziców za wsparcie.

Agnieszka Sołowij-Kleban
Opiekun SU