Strona główna Felietony

Felietony

Zapisane na klifie 12

Dzisiejsze notatki sporządzone na klifie są à propos. Jakże by inaczej, skoro nadeszły dni refleksji, zadumy, rozważań. Takie kwestie jak przemijanie, kruchość bytu i...

Zapisane na klifie 11

Mało kto zauważył, ale… dojechałem wreszcie do Rewala. Trochę to trwało, bo musiałem wrócić do Gostynia, gdzie przed sklepem zgubiłem plombę. Taka tam jezdnia pełna nierówności i dziur.

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 10

Do tej pory pisałam o swoich przeżyciach i wydarzeniach. Na koniec jednak coś o ludziach, z którymi stykałam się w czasie swojej pracy, a poznałam wiele osób z tej dobrej, ale też i złej strony.

Zapisane na klifie 10

Przypomnijmy: 19 października 1982 roku, a więc w czasie trwania stanu wojennego w Polsce, samolot rolniczy An-2 z dwudziestoma osobami na pokładzie wystartował z polowego lotniska w Cerkwicy i bez żadnych przeszkód wylądował po drugiej stronie Bałtyku.

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 9

Zapraszam na przedostatni odcinek wspomnień, w którym będzie o mojej ostatniej kadencji. Dominować będzie temat mojego odejścia i organizacji uroczystości upamiętniających 20-lecie powstania samorządności, z którą tak mocno byłam związana.

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 8

Wójt się żeni, a ja odczuwam zmęczenie – tak można podsumować ten odcinek wspomnień. A wszystko w momencie, gdy sekretarze doczekali się nowego, lepszego umocowania prawnego ich stanowisk.

Zapisane na klifie 9

O tej ucieczce, też z naszego regionu, wiemy właściwie wszystko. Mamy relację z pierwszej ręki, sporo zdjęć i dokumentów. Można powiedzieć komplet materiałów, by napisać scenariusz na konkurs filmowy. 19 października 1982 roku, a więc w czasie trwania stanu wojennego w Polsce, samolot rolniczy An-2 z dwudziestoma osobami na pokładzie...

Zapisane na klifie 8

Sezon jaki jest, każdy widzi. Taki trochę w kratkę - pod względem pogody i opinii. Jedni są zadowoleni, bo w pensjonacie nie mieli pustych...

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 7

Zmiany, zmiany, zmiany – na szczęście omijają mnie. Nie omijają za to kłopoty zdrowotne. Choroba wciąż ta sama. Najgorsza.

Zapisane na klifie 7

Dzisiaj wyłącznie na wesoło. Cóż innego bowiem pozostało, skoro wszędzie dobre zmiany, dziwnym trafem znane seniorom z czasów panów G. Na początek dowcip, niezbyt...