Dzisiejszego, środowego przedpołudnia z niezapowiedzianą wizytą w Urzędzie Gminy Rewal pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przesłuchiwani byli Wójt i Skarbnik gminy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że działania CBA są następstwem zgłoszenia do prokuratury dokonanego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego oraz zawiadomienia wystosowanego przez Radę Gminy na mocy niedawno podjętej uchwały. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postanowiła sprawę zbadać w ramach prowadzonego od półtora toku śledztwa.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa obecność funkcjonariuszy CBA a także kto i co będzie przedmiotem ich dalszego zainteresowania.

21 Komentarze

  • Kogo to? Ploty i dymy?
   Od roku przesłuchują Wójta a dla Pana/Pani to ploty i dymy?
   Tania sensacja gdy CBA wchodzi do urzędu, który pobiera NASZE podatki?
   Rewalacy kochają gdy prokurator przesłuchuje ich Wójta?

   Chyba naprawdę nie zdajecie sobie sprawy co się stanie jak wsadzą nam komisarza.

   NIE BĘDZIE słuchania opinii mieszkańców czy coś chcemy czy nie chcemy – przynosi dochód gminie więc powstanie
   NIE BĘDZIE dbania o wizerunek gminy – priorytet to spłacić długi wszelkim kosztem.
   NIE BĘDZIE tylu pracowników w gminie
   NIE BĘDZIE trzech szkół

   Działki pójdą na sprzedaż pod nowe pensjonaty, plaża zapełni się barami, na ulice wrócą małe drewniane punkciki handlowe.
   A to tylko kilka przykładów.

   To, że nikt nie komentuje to nie dlatego, że ich to nie obchodzi tylko dlatego, że mieszkańcy się boją.
   Dobrze wiedzą jaka jest sytuacja i co się może wydarzyć.

   Twój komentarz jest podręcznikowym przykładem zwracania na siebie uwagi – jak dzieci w szkole, które na pytanie nauczycielki „czy ma ktoś dodatkowy długopis” odpowiadają po kolei „JA NIE MAM!”.
   Byleby coś powiedzieć, byleby głośniej, byle jak…

   Podsumowując to co chce Pani/Panu przekazać oraz odpowiadając na pytanie:

   Mnie to. A skoro Ciebie nie, to [BŁAGAM] nie odzywaj się.

   • Ale i bardzo dobrze, boja sie tylko ci co maja zyski, przecietny kowalski ma to w nosie.To ze zwolnia z gminy bardzo dobrze, po co ich tylu, wizerunek gminy? A komu to potrzebne? Taka gmina jak Mrzeżyno np, tez nad morzem i skromniej i bez takich długów, niech wejdzie komisarz, zrobi porządek

   • Prawie wszystko sie zgadza poza jednym „plaża zapełni się barami, „. Czy nie z tych baranów wszyscy żyjemy?. Działki nie pójdą na pniu bo nie idą od trzech lat. Koniunktura spadła i tyle. Gmina sama sobie bata ukręciła uchwałą że ceana jest ceną średnia z ostatnich przetargów i nie uwzględnia popytu jest po prostu drogo.
    Na działce 1000 m 25-35 % zabudowy 1,5 lub 2,5 kontygnacji co w efekcie prowadzi do tego że stopa zwrotu z infestycji przekracza 20 lat. Czyli słabo opłacalny biznes jezeli chce się go skredytować.
    A wystarczy dla wszystkich podnieść na 3,5 kondygnacji i działki zaczną schodzić. Mieszkańcy zaczną rozbudowywać obecne pensjonaty. Lokalne firmy będa miały prace a co za tym idzie będą zatrudniać pracowników. Więcej wpływów z podatków od nieruchomości. Nie bądzmy moi drodzy tacy pazerni. Prawda jest taka że w sezonie ścisłym ile byśmy tych pokoi nie mieli to i tak miejsc nie bedzie.
    A mówienie że jak powstanie kilka nowych pensjonatów to zabiorą komuś klientów jest równie prawdziwe jak mówienie że jak spadnie cena paliwa to bedziemy wiecej jeździć samochodem. Jakoś od 10 lat powstaje kilka, kilkanaście pensjonatów rocznie i jakoś co roku około 10 lipca wszyscy wywieszacie tabliczki BRAK WOLNYCH MIEJSC!

    • Co za bzdury 3,5 kondygnacji a może do 10!!! Bez miejsca na kawałek zieleni czy aut dla gości. Jak wszyscy wiemy, polscy turyści tez chcą jak ludzie odpoczywać, a nie czuć się jak na targowisku.!! Nie zapominajmy o tym.

     • No dobra, akurat z tymi kondygnacjami to trochę się zgadzam ale szlag mnie trafia jak ktoś się piekli, że nie ma miejsca na samochód.
      To NASZA działka, NASZ budynek, NASZE klocki lego i to MY robimy sobie miejsca na samochód!
      Jeżeli ktoś wybudował sobie taki budynek, że nie ma gdzie patyka wcisnąć to jego problem, że nie ma gdzie samochodów postawić!

 1. Jestem mieszkanka Rewala i się nie boje CBA! a jeżeli są potrzebne dochodzenia, aby wyjaśnić dlaczego Gmina jest bankrutem to już czas najwyższy to zrobić .
  co do wypowiedzi pana / pani Ja, więcej szacunku dla nas mieszkańców Rewala.

 2. Jak się pekluje firmy znajomych gminnymi pieniędzmi to tak się to kończy. Na pierwszy rzut sprawdził bym firmę która wykłada kostkę brukową dla gminy (progi zwalniające co 2m oraz lotnisko przy głównym zejściu zamiast trawy i drzew) i tego kto wywiesza lampki na święta 🙂 Żywego ducha nie ma w zimę w Rewalu ale każde drzewko zasrane świecidełkami… no ok w Rewalu może być ale w Pustkowiu gdzie nawet psy dupami nie szczekają jest 3x tyle iluminacji, ciekawe dla kogo, najpewniej dla firmy która to rozwiesza a nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że za dzierżawę lampek pobieraja dodatkową opłatę:) Podobnych przykładów sztucznego nabijania kosztów na pewno jest więcej.Swoją drogą nie mogę się doczekać tych barów na plaży i małych drewnianych punkcików. Tak samo jak normalności, kiedyś można było normalnie sobie zaparkować a teraz wszędzie tylko te zasrane płatne parkingi kostka brukowa i beznadziejna sztuczna zieleń, 10 lat temu mimo wszysko bardziej mi się podobało w Rewalu.

  • Z tego co wiem najbardziej płatne miejsca parkingowe i zakazy parkowania bolą tych co zabudowali całe działki nie myśląc o gościach i teraz winią wszystkich tylko nie siebie

   • BRAWO. Też właśnie o tym wspomniałem w innym komentarzu.
    Najlepiej zabudować działkę tak, że nie wcisną nawet ławki. Bo przecież auta na chodniku mogą stać 😉

 3. Mieszkańcy Gminy Rewal powinniście się bić w piersi za to do czego się przyłożyliście to nie wójt jest winny tylko wy wszyscy bo wójt dał wam rybę a zapomniał o wędce teraz powinien pozabierać wszystkim mieszkania socjalne i komunalne bo dostali je ludzie którzy mają po 3 wille w gm.Rewal posprzedawali ziemię na działki budowalne i wyciągneli rękę do gminy o mieszkania powinien teraz zabrać te mieszkania sprzedać na wolnym rynku i kasa byłaby,a nie jeszcze utrzymywać to wszystko.Każdy mieszkaniec z gminy jak tylko coś chciał to dostawał wszyscy klepali wójta po plecach jaki on dobry,ja przeprowadziłam się kilkanaści lat temu na południe Polski tam mi nikt drogi do domu wybudowanego nie zrobiła w gminie Rewal dom i od razu droga .Teraz powinna być zbiórka pieniędzy i wpłaia do gminy za to co wam dał wójt .

 4. Chciałem coś napisać do Rewalaka, ale ..czasy które były 10 late temu nie wrócą, nie ma co tematu ruszać. Też chciałbym mieć tyle lat co 10 lat temu 😛

  Co do tego co DONA napisała – szczegóły, konkrety poproszę bo tak przeleciałem myślą po tych mieszkańcach domów socjalnych i .. o kim piszesz ?

 5. Nawet jeśli wejdzie komisarz i wróci co było będzie lepiej, boli to tylko tych ktorym sie utnie…

 6. Nie ma czym się podniecać. CBA tylko zabrało podsłuch, który zostawiło 2 lata temu w ekspresach do kawy.

 7. Jedrzejko co to będzie jak podsłuch zostanie odsłuchany.

  W sumie o który ekspres chodzi? Ten w sekretariacie czy u wójta w biurze?

  • Wypadałoby napisać „Panie Jędrzejko”, lub po prostu Jacku, tak jest uprzejmiej i milej 😉

Comments are closed.